Види дерев’яних сходів

Ця стаття дасть Вам докладне уявлення про найпоширеніші види сходів.

Існує кілька видів сходів: кругові (гвинтові та напівгвинтові) та прямокутні (прямі, маршові та поворотні).

  • Найчастіше зустрічаються прямі конструкції та маршеві, оскільки вони вважаються найбільш зручними під час експлуатації. Прямі сходи поділяються на два види: одномаршеві та двомаршеві. Одномаршеві сходи розміщуються між двома поверхами і в них один напрямок щаблів. Що стосується двомаршевих прямих сходів, то вони мають проміжний майданчик, де марші складають прямий кут.
   Двумаршевая прямая лестница

   Мал.1 Двомаршеві прямі сходи

   У поодиноких випадках бувають сходи з великою кількістю маршів. Основний об’єкт у конструкції прямих сходів, безумовно, є марш. Сходовим маршем є похила частина сходів, що з’єднує два майданчики і складається з низки сходинок. Від кута нахилу маршу залежить, якими будуть сходи круті або пологи. Пологі сходи мають кут нахилу 38 градусів, а круті 38-45. Спуск, так само, як і підйом у конструкції сходів повинен бути не тільки зручним і практичним, але й безпечним. Для цього з високою точністю розраховується співвідношення відстаней підйому та спуску сходами. Щаблі сходових маршів ставлять перпендикулярно до осьової лінії маршу. Деякі щаблі можуть також не відповідати звичним нормам. Це коли використовуються в конструкції сходів – забіжні щаблі. Вони відрізняються від стандартних щаблів своєю формою (подібною до трикутної).


  • Поворотні сходи – це сходи, в яких немає проміжного майданчика розміщеного між поверхами.
   Поворотная лестница

   Мал.2  Поворотная лестница

   Перевагою цих сходів є заощаджена площа будинку. Виробляються поворотні сходи із забіжними (поворотними сходами). Всі розрахунки проводяться виходячи з розміру приміщення, в якому розміщуватимуться сходи, а також висоти отвору між поверхами. Залежно від того, яким планується приміщення, поворотні сходи можуть бути двох видів: правими або лівими. Якщо порівнювати поворотні сходи (із забіжними сходами), з прямими сходами або маршовими, то при однаковій висоті щаблів поворотні займають меншу площу.


  • Гвинтові сходи (кругові), мають дуже вагому перевагу в порівнянні з прямокутними. Вони не вимагають великих майданчиків для їхнього розміщення, тому їх рідко можна побачити у великих приміщеннях. Гвинтові сходи – це сходи, в конструкції яких використовуються лише забіжні щаблі. Конструкція гвинтових сходів складається зі стовпа, який є центром гвинтових сходів, до нього по спіралі кріпляться щаблі. Гвинтові сходи так само економлять простір, що займає сходами.
   Винтовые лестницы

   Мал.3 Гвинтові сходи


 • Конструкція напівгвинтових сходів може містити в собі прямий і поворотний марш сходів, а також там може бути майданчик і гвинтова частина сходів. Деякі напівгвинтові сходи класифікують як маршові, а бувають і поворотні із забіжними сходами та гвинтовим сегментом.

Спасибі, що відвідали наш сайт. Сподіваємось, наша стаття була корисною.

Бажаємо Вам успіхів у виборі сходів!

З повагою адміністрація сайту “Інтер’єр із дерева”.